Psychologický ústav

Naši studenti v roli asistentů dětí s PAS

8. 6. 2019

Víkendový pobyt s Malým princem

Ve spolupráci s Nadačním fondem KOMETA jsme se spolupodíleli na realizaci víkendového programu pro rodiny dětí s poruchou autistického spektra (PAS). Akce byla velmi úspěšná i díky našim studentům, kteří se s touto problematikou seznámili v rámci volitelného předmětu Práce s dětmi s PAS. Své znalosti a zkušenosti pak plně zúročili v nelehké roli asistentů. Společně s dětmi plnili individuální i skupinové úkoly, hráli pohybové hry, malovali… Strávili spolu na zážitky bohatý víkend, plně se dětem věnovali a současně tak dali možnost jejich rodičům, aby si dopřáli alespoň trochu volného času a odpočinku.

Program byl velkým přínosem pro všechny zúčastněné – děti s PAS, jejich zdravé sourozence, rodiče, ale i pro naše studenty a organizační tým – všichni jsme odjížděli s pocitem smysluplně stráveného víkendu a plní intenzivních zážitků a emocí.

Těšíme se na příště…